Enter your keyword

Fotopasca na chalupu? Poradíme Vám ako vybrať

Fotopasca na chalupu? Poradíme Vám ako vybrať

Je chalupárčenie vašim druhým menom? Tak potom pozorne počúvajte! Leto a chvíle strávené na chalupe sú naozaj vytúženým relaxom pre každého. Dlhé letné večery na terase či v altánku vašej chalupy sa určite vryjú do vašej pamäti a budú vám spríjemňovať mrazivé krátke dni počas treskúcej zimy.

Verím, že pre mnohých z vás je chalupa vašim druhým domovom. Patrične sa o ňu staráte a ona vám za to na oplátku ponúka pokoj, bezpečie a nezameniteľné chvíle plné radosti a lásky. Staranie sa o chalupu či jej záhradku však vôbec nie je také jednoduché ako sa to na prvý pohľad javí.

Každá chalupa si totižto vyžaduje obrovské množstvo vašej pozornosti a času. V interiéri chalupy treba neustále niečo vymieňať a opravovať. Opravy sú najmä typické pre staršie chalupy. Áno, chalupu môžete zrekonštruovať, ale aj tak sa na nej bude neustále odrážať jej história. Na jednej strane vnímame tento fakt ako pozitívum, pretože staré historické chalupy majú svoje čaro, svoju dušu. No na strane druhej je pravdou, že staršie chalupy si vyžadujú omnoho viac hýčkania ako výstavba a následné staranie sa o novú. Nejde však len o opravy. Každá gazdinka mi dá za pravdu, že aj také upratovanie dá pekne zabrať. Neustály poriadok je kľúčom k pokoju. A je to naozaj tak, pretože trávenie času v chaose nepôsobí dobre na vašu psychiku.

Fotopasca ako ochrana majetku aj úrody

Čo sa starostlivosti o záhradku týka, tak pri nej nemôže chýbať okopávanie, polievanie, hnojenie, kosenie, vytrhávanie buriny. Poprípade, starostlivosť o skalku alebo o jazierko. Ruku na srdce, ako veľmi vás dokáže nahnevať, keď vám niekto alebo niečo vašu úrodu zničí? Nebudeme si klamať, aj toho najväčšieho flegmatika by vedela táto vec poriadne rozčúliť.

fotopasca

Nemusíte analyzovať, kto alebo čo sa takto nepekne vyšantil na vašej záhradke. Majte o tom vždy prehľad! Za pomoci spoľahlivej fotopasce to zistíte rýchlo a jednoducho.

Výber fotopasce

My vám dnes predstavíme v pár jednoduchých krokoch ako si vybrať tú správnu fotopascu. Pustíme sa do toho:

  1. Rozsah fotopasce – toto je jedným zo základných parametrov, ktorý si pri jej výbere musíte uvedomiť. Dosah dosvitu sa pohybuje v rozhraní od 10-25 metrov. Rovnako sa pri tomto bode zamerajte aj na vzdialenosť, do ktorej fotopasce detegujú pohyb.

 

  1. Fotopasce s bleskom – sa najčastejšie využívajú pri nočnom monitoringu lesnej zvery. Za pomoci blesku dokážu vytvoriť farebné snímky. Na stráženie majetku však nie sú vhodné. Dôvod je jednoduchý, biely blesk okamžite prezradí polohu fotopasce. Fotopasce s bleskom teda slúžia ako užitočné poľovnícke fotopasce. V súčasnosti sa takýto typ fotopasce využíva na monitoring rysa ostrovida. Vďaka farebnej snímke je totižto možné ho rozoznať podľa jeho typických farebných škvŕn.

 

  1. Vyššie rozlíšenie – odporúčame vám sa zamerať na hornú hranicu 30 Mpx. Klasicky platí, že čím väčší počet pixelov, tak tým je výsledný obrázok detailnejší. Takáto fotopasca skvelo poslúži pri detekcii zlodeja.

 

  1. Rýchlosť a čas aktivovania spúšte – pri tomto parametri platí len jediné pravidlo. Pri zaznamenaní pohybu by nemal byť čas, za ktorý sa odošle príkaz pre aktivovanie spúšte a vyhotovenie snímky dlhší než 0.5 sekundy.

 

  1. Umiestnenie fotopasce – tento bod sa javí zanedbateľný, no opak je pravdou. Pozorne popremýšľajte, kde a pod akým uhlom fotopascu umiestnite. Nechcete predsa, aby si vašu fotopascu niekto všimol a pri horšom scenári aj ukradol. Rovnako by bola škoda, keby ste nezachytili váš objekt pozorovania len pre nesprávny uhol umiestnenia.

fotopasca

Tieto všetky parametre sú kľúčom kú spešnej kúpe fotopasce. Nebojte sa však popýtať známych. Tí vám určite radi pomôžu. Rovnako, nájdete aj množstvo názorov na rôzne druhy fotopascí na rozličných typoch fóra. Taktiež sa nemusíte báť poprosiť o radu či názor priamo v predajniach lesníckych potrieb.

Čaro chalupy a jej ochrana

Iste mi dáte za pravdu, že chalupa je naozaj čarovným miestom. Má svojho ducha, svoju vlastnú dušu, vďaka ktorej sa v nej cítite tak príjemne a útulne. V obklopený malebnej prírody Slovenska sa naozaj nemôžete cítiť pod psa. To je skrátka nemožné!

Vaša chalupa zabalená do tejto majestátnosti vám ponúka chvíle pokoja a radosti, ktoré si môžete užívať ako aj sami, tak aj so svojimi blízkymi. Neexistuje lepšie miesto na utriedenie myšlienok ako na chalupe. Ďaleko od ľudí, zahalený plášťom samoty sa pozriete na dno svojho pravého ja. Ak máte teda plnú hlavu povinností, či dokonca máte pocity vyhorenia alebo neustáleho smútku, tak vám odporúčame pobyt v útulnej chalupe.

Každý chalupár vám potvrdí, že chalupa je naozaj zázračným miestom. Aj preto sa o svoje chalupy starajú ako o vlastné deti. Každodenná starostlivosť o chalupu im prináša radosť a slasť. Strážia ich a starajú sa o ne ako o vlastné deti. Nedopustia, aby sa ich chalupe niečo stalo. Chránia ich pred zverou, ale i pred vandalmi, ktorí by sa svojim konaním pokúsili na ich oázu pokoja siahnuť.

Kedysi bolo uchránenie chalupy zložitejše ako v dnešných časoch. Chalupa je rekreačné miesto. Nevyskytujete sa tam neustále a aj preto nemôžete mať pod dozorom všetko, čo sa na nej stane. Jediné, čo v minulosti ľuďom ostávalo bolo myknúť plecami a ísť ďalej. Dnes sa však dá vinník rýchlo dopátrať. Je to možné práve vďaka kvalitným fotopasciam. Ak teda premýšľate nad jej kúpou, tak my vám ju odporúčame všetkými desiatimi. Neváhajte príliš dlho a majte vašu chalupu vždy pod kontrolou. My pevne veríme, že vám náš článok pomohol s jej správnym výberom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *