Enter your keyword

Ako postupovať pri kúpe vysnívanej chalupy?

Ako postupovať pri kúpe vysnívanej chalupy?

Chalupa je snom mnohých ľudí hľadajúcich ideálne miesto alebo útočisko na trávenie letných dní a dlhých zimných večerov. Neviem ako vám, ale mne nič lepšie ako krásna romantická chalupa nenapadá. Jedna vec sú predstavy a očakávania, no aby sa tieto očakávania naplnili a vy ste boli skutočne spokojní, je potrebné nájsť, vybrať a kúpiť tú správnu chalupu.

Romantika na chalupe je to, po čom zatúži nejedna duša neoblomného romantika. Ladne tancujúce plamene ohňa pod ktorými pôvabnými pohybmi praská drevo. V náruči jemnej vône dreva a parfumu vášho milovaného nadobudnete pocit istoty. Ako však objaviť chatu, ktorá vám poskytne takéto silné pocity? Dnes vám predstavíme pár jednoduchých bodov, ktoré vám zaručene pomôžu s výberom tej pravej chalupy len a len pre vás.

Sen, ktorý premeníte na skutočnosť

Áno, vedieť aká chalupa bude pre vás tou ideálnou je naozaj kľúčovým bodom k jej nájdeniu. Je predsa zbytočné hľadať, keď neviete, čo hľadáte. Preto je dôležité sa zamyslieť nad tým, v akom prostredí sa budete cítiť dobre. Je pre vás kľúčový dokonalý interiér alebo skôr priestranná záhrada? Je dôležité, aby ste si kritériá, ktoré by mala vaša budúca chalupa spĺňať, poriadne premysleli, poprípade aj spísali a riadili sa nimi. Toto vám dokáže naozaj pomôcť pri výbere vášho budúceho sídla lásky a pokoja.

Účel vašej chalupy

Toto je veľmi dôležitá otázka, na ktorú si musíte zodpovedať. Má vaša chalupa slúžiť len ako hniezdo lásky pre vás a osobu, ktorú milujete alebo bude aj miestom rôznych rodinných osláv a žúrov s priateľmi? Odpoveď na túto otázku vám zaručí správny výber veľkosti chalupy. Ak sa vo vašej chalupe budú pohybovať len malé skupinky ľudí, tak je zbytočné, aby ste mali tri spálne a dve kúpeľne. Ak však chcete tráviť na chalupe čas s viacerými ľuďmi naraz, tak sa treba zamerať na priestrannejšie chalupy. Viac priestoru vám zaručí viac pohodlia.

Náš tip
Máte záujem o kúpu chalupy?

Obráťte sa na profesionálov!

  • Aktuálna ponuka – stovky chalúp na predaj z celého Slovenska
  • Overené časom – Romantické Chalupy fungujú od roku 2003
  • Poradenstvo – okrem výberu chalupy aj právne a administratívne poradenstvo

Chalupa- blízko alebo ďaleko?

Všetko závisí od toho, koľko kilometrov ste ochotný kvôli vašej chalupe precestovať a hneď druhým aspektom je ako často. Ak plánujete chodiť na chalupu len sezónne, tak si kľudne môžete zvoliť odľahlejšiu chalupu na vašom obľúbenom mieste, ba dokonca, aj vo vašej obľúbenej krajine. Ak je však pre vás ideálnejšia predstava taká, že by ste na chalupu chodili každý víkend, tak by bolo rozumnejšie si vybrať chalupu, ktorá bude v blízkosti vášho domova, respektíve stáleho bydliska. Ja som však toho názoru, že chalupa, ktorá sa nachádza bližšie k vášmu domu je predsa len o kúsok lepším riešením. Hocikedy, keď dostane chuť na oddych, sa skrátka môžete zbaliť a odísť.

Lokalita chalupy

Lokalita chalupy nezahŕňa len vzdialenosť, ktorú sme uviedli vyššie. Nejde len o kilometre, ktoré ste ochotní precestovať za vašou dokonalou a vysnenou chalupou. Pred samotnou kúpou sa treba zamyslieť aj nad tým, či chcete, aby vaša chalupa bola umiestnená niekde na dedinke alebo chcete úplnú samotu. Rovnako je podstatné sa zamyslieť aj nad tým, čí je pre vás dôležité, aby sa chalupa nachádzali v blízkosti nejakého zábavného parku, poprípade lyžiarskeho svahu.

Cena ako dôležitý aspekt

Ako to už pri nákupe chodí, často je jedným z najdôležitejších aspektov práve cena. Rekreačné nehnuteľnosti nie sú práve lacným špásom. Čo je však kľúčovým faktorom, ktorý sa výrazným spôsobom odrazí na konečnej cene, je práve veľkosť a lokalita chalupy. Ceny chalúp sa naozaj výrazne líšia, a preto je veľmi zložité ich cenu nejak zaškatuľkovať a priniesť vám konkrétne číslo. Čo vám však zaručene pomôže je obrátenie sa s touto otázkou na odborníkov. Tí po vypočutí vašich kritérií a lokality, o ktorej snívate, dokážu vyhodnotiť približnú cenu vašej chalupy. Skúsiť môžete napríklad www.RomantickeChalupy.sk, ktorí sa na tento typ nehnuteľností špecializujú.

Ak by sme si to všetko mali zhrnúť, tak v princípe platí, že na začiatku je vaša predstava, ktorá sa môže ďalej rozvíjať v závislosti od lokality a veľkosti chalupy. Ak máte už nejaký ten svoj ideálny obraz v hlave, tak si tieto body môžete spísať a takýto plán odovzdať do rúk profesionálom. Tí vám svojim nadšením k ich práci a neutíchajúcou vášňou k nehnuteľnostiam, poskytnú neodolateľnú ponuku vašich vysnívaných chalúp. Týmto spôsobom ušetríte nie len svoju energiu, ale rovnako aj čas. Sú to predsa profesionáli, takže ich práca bude jednoznačne rýchlejšia a efektívnejšia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *