Enter your keyword

Drevené handmade výrobky, ktoré vašej kuchyni dodajú šmrnc

Drevené handmade výrobky, ktoré vašej kuchyni dodajú šmrnc

Kuchyňa je kráľovstvom nejednej gazdinej. Nie nadarmo sa kuchyňa uvádza ako srdce celého domu. Je to naozaj pravda! Nielenže je miestom, z ktorého vychádza omamná vôňa práve uvareného jedla alebo napečeného koláča. Na druhej strane je kuchyňa miestom, kde sa celá rodina môže zísť pri obede a tráviť spoločné chvíle.

Z toho dôvodu je nesmierne dôležitá atmosféra vašej kuchyne. Túto „atmosféru“ je možné nadobudnúť práve správnym výberom nábytku, materiálov či rôznych doplnkov. Preto si skoro každá jedna žena potrpí na výber svojej budúcej kuchyne. Premýšľa nad jej veľkosťou, využitím úložného priestoru, výberom elektrospotrebičov, ale rovnako sa zaujíma aj o veci akými sú: materiál a farba kuchyne či kuchynskej dosky. Skrátka, všetko musí byť perfektné.

Čo však zaručene oživí každú dokonalé handmade výrobky z dreva, ktoré povýšia nie len celkový dizajn, ale aj funkčnosť kuchyne na úplne iný level. Drevo je krásnym prírodným materiálom, ktorý vás naozaj nikdy nesklame. Vsaďte teda na originalitu a organickosť aj vo vašej kuchyni. Výhodou drevených doplnkov do kuchyne alebo drevených nábytkov je nie len ich krása a pompéznosť, ale aj dlhotrvácnosť.

Bezproblémové krájanie za pomoci drevených dosiek

Ručne vyrábané drevené dosky sú naozaj pastvou pre oči. Jedná sa o vysokokvalitný  a funkčný doplnok do každej kuchyne. Doska je nádherne prepracovaná s jemnými detaily. Pevne verím, že radosť, ktorá vás zaplní pri pohľade na túto dychberúcu dosku, sa prenesie aj do jedla, ktoré na nej budete krájať.

Drevené dosky na krájanie, ktoré nájdete v našej ponuke, sú vyrábané z dubu a malachitu. Malachit je ochranný kameň, ktorý má veľkú silu. Dokáže absorbovať negatívne látky z okolia a neutralizuje ich. Čo sa dubového dreva týka, tak to je už dlhé roky obľúbené práve vďaka jeho všestrannosti a univerzálnosti. Do vašej domácnosti jednoznačne zapadne. Dokonalo sa bude hodiť ku každému štýlu bývania. Jeho veľkými výhodami sú: vyššia odolnosť voči vode a rovnako dlhšia životnosť. Takáto dubová doska je schopná prežiť celé generácie.

Na výber máte z viacerých veľkostných prevedení dosiek. Z užších, ale rovnako aj zo širších. Mne osobne príde ako lepší variant práve širšia doska, ktorá vám poskytne viac priestoru a pohodlia pri krájaní. Obe tieto dosky sú finančne dostupné a ich cena je priamo úmerná kráse, materiálu a poctivému výrobnému postupu, ktorým sú tieto dosky vyhotovené.

Krása ukrytá v drevenej mise

Kto z vás by len netúžil po krásnej ručne vyrábanej veľkej miske s vloženým polodrahokamom? Takáto miska je nie len kvalitným a nádherným, ale dokonca aj funkčným doplnkom do každej kuchyne alebo aj obývačky. Jedná sa o misku, ktorá je vyrábaná z masívneho duba a rôznych polodrahokamov alebo liečivých kameňov, ktoré pozitívne dotvoria atmosféru u vás doma.

handmade miska do kuchyne

Tieto originálne drevené mysky nájdete v ponuke Stromiii.sk

Rovnako ako pri drevených doskách na krájanie, tak aj tu môžeme hovoriť o súhre duba a malachitu. Čo je o malachite zaujímavé je napríklad fakt, že sa využíval ako amulet pri pôrodoch už od šestnásteho storočia. Ba čo viac, má schopnosť liečiť zápaly, odstraňovať poruchy videnia a vylepšiť zdravotný stav pri astme či Parkinsonovej chorobe. Keď si to všetko zhrnieme, tak sa jedná o mocný a univerzálny druh kameňa, ktorý jednoznačne nesmie chýbať vašej domácnosti.

Na kuchyni si vždy dajte záležať!

Kuchyňa je miestom, na ktorom skoro každá gazdinka strávi najdlhšiu časť svojho dňa. Je teda viac ako potrebné, aby kuchyňa vyhovovala osobným kritériám a požiadavkám panej domu. Vždy je dôležitá samotná vizualizácia a na základe si zvoliť, či vám viac vyhovuje kuchyňa v provensálskom štýle, anglickom štýle alebo ste skôr zástancom moderných tvarov.

V rámci spojenia handmade a kuchyne, ak máte v rodine šikovného majstra, tak si môžete nechať dosky na kuchyňu len narezať. To znamená, že si necháte narezať jednotlivé dosky, ktoré budú tvoriť korpus vašej kuchyne. Takto narezané dosky už váš manžel, priateľ alebo iný člen rodiny len zmontuje dohromady. V tomto bode treba byť opatrný pri samotnom meraní, ktoré si rovnako môžete urobiť svojpomocne. Ak sa však necítite na takéto samostatné meranie alebo zhotovovanie, tak sa spoľahnite na šikovného majstra.

V týchto dňoch sú in najmä mramorové kuchyne bielej farby s metalickými úchytmi. Rovnako stále viac populárna je kombinácia lesklej bielej a dreva. Náš tip pre vás: kuchynská doska je lepšia v svetlých farbách. Nie je to preto, lebo tmavé pracovné kuchynské dosky pôsobia škaredo. Práve naopak, tmavá je krásnou dominantou nejednej domácnosti. Problém je v udržateľnosti. Na tmavých farbách vidno lepšie špinu a prach, čiže čiernu pracovnú dosku budete musieť zbavovať nánosu prachu aj niekoľkokrát do dňa. Rovnako lesklé povrchy a matné povrchy sú kontroverznou témou. Jedna vec je estetika, kde za mňa rozhodne vyhráva lesklý materiál. No druhým aspektom je znova udržateľnosť. Na lesklých povrchov viac vidno capky, odtlačky vašich rúk.

Samozrejme, že každému sa páči niečo iné, a keď sa do niečoho zamilujete, tak náročná údržba sa dá prehliadnuť. Nezabúdajte však na to, že nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek typ kuchyne, tak krásne ručne vyrábané drevené pomôcky sa hodia do každej jednej kuchyne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *