Enter your keyword

Orignálne inšpirácie na DIY darčeky nie len na Valentína!

Orignálne inšpirácie na DIY darčeky nie len na Valentína!

Radšej darčeky dávate alebo dostávate?“ Myslím si, že tento typ otázky už počul každý z vás minimálne raz za svoj život. Teraz sa však skúste nachvíľku zastaviť, bez ignorovania tejto výzvy, a reálne sa nad danou otázkou zamyslite.

Nemusíte sa hanbiť za to, ak ste na túto otázku odpovedali tak, že radšej darčeky dostávate. Veď kto by nemal rád milé prekvapenia v podobe darčekov od tých najbližších?

Ak ste však na otázku odpovedali tak, že darčeky radšej dávate, tak pokračujte v čítaní. My vám predstavíme kreatívne a originálne nápady na darčeky, ktoré si zvládnete vyrobiť aj svojpomocne.

Počuli ste už o skratke DIY?

Ak ste aj o nej už počuli, tak viete, čo táto skratka znamená? DIY, je anglická skratka, ktorej plný tvar je: „do it youself. V slovenčine túto frázu môžeme chápať ako: „vytvor si sám“.  Pod týmto výrazom nájdete na internete nespočetné množstvo videí, ktoré vám ponúkajú tutoriály na výrobu tých najrôznejších vecí. So skratkou DIY sa viaže skutočne veľa vecí – domáci DIY sirup, DIY dekorácie, nábytok atď. My sa však pozrieme na to, ako sa produkty vyrobené vami, môžu stať ideálnym darčekom.

Prekvapte partnera či partnerku svojou kreatívnosťou

Valentín je už skoro za dverami a vy si trápite hlavu nad tým, čo podarovať vašej drahej polovičke? Samozrejme, čokoláda a kvety takúto udalosť vždy istia. Originálny darček dokáže spestriť zimný valentínsky večer na chalupe a roztopiť srdce vašej polovičky.. No nebolo by pri predsa len lepšie do darčeka odovzdať aj kus seba, vášho času, energie, snahy?

Samozrejme, že bolo! My vás však nenecháme v štichu. Nechajte sa inšpirovať DIY darčekmi na Valentína:

Rámik s fotografiami

Kto by už len nepoznal tento dobre známy typ darčeku, ktorý ocení zaručene každý? Jeho príprava je naozaj jednoduchá.

Čo budete potrebovať: nejaký veľký rámik (výber konkrétneho rozmeru je na vás), zopár vami vybratých fotografií, čierna fixka, ozdobné perá, lep, lepiaca páska, špendlíky (ozdobné špendlíky).

Náš tip: ak máte odložené vstupenky od rôznych atrakcií, kde ste so svojou drahou polovičkou boli, tak kľudne môžete použiť aj tie.

Postup prípravy: Príprava je naozaj jednoduchá a vo väčšine prípadov zaberie menej ako hodinu.

 1. Najskôr si vyberte z rámiku korkovú časť.
 2. Danú korkovú časť obaľte bielim papierom, ktorý prišpendlíte po rohoch korku. (Bude to vyzerať estetickejšie a zároveň vám to ponúkne aj priestor pre napísanie milých odkazov k fotkám).
 3. Poukladajte si na ňu fotografie, poprípade iné dekorácie, ktoré budete chcieť na korkovú časť pripevniť.
 4. Ak ste si istý rozmiestnením dekorácií a fotografií, tak ich začnite pripevňovať. Môžete ich prilepiť, no myslím si, že lepší a praktickejší nápad je dané fotky alebo obrázky „prišpendliť“. Ak máte ozdobné špendlíky, tak ich neváhajte použiť.
 5. Keď už máte fotky, srdiečka, vstupenky pripevnené, tak sa skúste zamyslieť nad nejakým stručným odkazom. Tento odkaz môže byť v podobe milých slov, ktoré chcete, aby váš partner mal stále na očiach. Môže sa jednať o jednoduché odkazy typu: I love you, ľúbim ťa, myslím na teba, som rada/rád, že ťa mám.
 6. Ako posledný krok už len vráťte korkovú časť späť do rámiku.

Máte to hotovo! Jedinečný a kreatívny darček, ktorý bude vášmu partnerovi/ partnerke neustále pripomínať, že na neho myslíte alebo, že ho ľúbite, je na svete.

Náš tip: Napíšte k vašim fotkám dátum, čas a miesto, čiže kedy a kde sa na fotografii nachádzate.

Náramky s vašimi iniciálkami/ srdiečkom (poprípade kombinácia oboch)

Na rôznych platformách nájdete nespočetné množstvo tých najrôznejších druhov a štýlov robenia týchto náramkov. Stačí si len vybrať taký, ktorý bude korešpondovať vašim schopnostiam. Existuje skutočne veľa druhov foto darčekov. Pokiaľ sa necítite na DIY výrobu, môžete si ho jednoducho nechať vyrobiť a objednať prostredníctvom niektorého z e-shopu, ktorý sa na tieto produkty zameriava.

Nádobka s milými odkazmi

Tento typ darčeka sa stáva čím ďalej tým viac populárnym. Na rôznych internetových obchodoch si takúto krabičku s odkazmi môžete skrátka zakúpiť. No vlastnoručne vyrobenému darčeka sa nič nevyrovná!

V tomto prípade je postup ešte jednoduchší ako pri výrobe rámika s fotografiami.

Budete potrebovať: uzatváraciu krabičku (najkrajšie ukáže drevená), mašle, perá/ fixky, papier, nožnice.

Postup:

 1. Krabičku (najlepšie drevenú) ľubovoľne ozdobte. Vezmite si napríklad fixu a na vrch napíšte meno vašej milovanej/ milovaného alebo tam len skrátka napíšte ľúbim ťa.
 2. Papier si otočte na výšku a nastrihajte na vodorovné pásky, ktoré budú mať šírku približne 3 cm.
 3. Na každý takýto pásik napíšte nejaký milý odkaz, vlastnosť, ktorú máte na svojom partnerovi/ partnerke radi, poprípade nejaký citát, ak ste veriaci, tak sa môžete inšpirovať aj veršami o láske z Biblie. Všetko je naozaj o tom, čo chcete, aby bolo vášmu partnerovi neustále pripomínané.
 4. Tieto papieriky zložte na polovicu.
 5. Vložte ich do krabičky.
 6. Krabičku môžete ešte obviazať nejakou peknou mašľou.

A ste hotový! Vytvorili ste krabičku plnú odkazov, ktoré budú vášmu partnerovi pripomínať, vašu lásku k nemu/ k nej. Rovnako mu však môžu pripomenúť aj jeho/ jej dobré vlastnosti, či inšpirovať pekným citátom.

Náš tip: Skúste na vrch krabičky napísať odkaz v takomto alebo podobnom znení: „Otvor ma vždy, keď ti bude smutno.“

Náš tip
Chystáte výrobu DIY darčeku?

V internetovom obchode Dekortextil nájdete rôzne dekorácie a materiály

 • Dekorácie – použiteľné pre rôzne DIY darčeky
 • Kvalitné látky – ušite originálny darček
 • Hotové dekorácie do domácnosti
 • Doprava nad 100 € zadarmo!

DIY náramky – maj ma stále na blízku!

Krásne náramky pre páry majú v poslednej dobe veľmi veľký úspech. Takéto náramky, na ktorých nosíte iniciály svojho partnera a vášho mena s jemným dekoratívnym srdiečkom, či korunkou sú naozaj trendom posledných mesiacov. Každý z vás zaručene pozná minimálne jeden pár, ktorý je vlastníkom takýchto náramkov.

Chcete aj vy obdariť svojho partnera takýmto náramkom? Nespoliehajte sa na iných! Vyrobte si ho svojpomocne. Vďaka nášmu krátkemu návodu zvládne výrobu takéhoto náramku naozaj každý.

Budete potrebovať: šnúrku (hrúbka približne 1-1.5mm, dĺžka závisí od hrúbky vašej ruky), ozdobné kryštálové korálky, hematitové korálky, korálky s vašimi iniciálami/ srdiečko/ korunky/ činky (ak ste obaja nadšencami fitness).

Výber korálikov, farby šnúrky a iných doplnok závisí len od vašej fantázie a požiadaviek.

Postup: Postup je naozaj jednoduchý. Vrátite sa do detstva!

 1. Odstrihnite si požadovanú dĺžku šnúrky. (Najlepšie by bolo, keby bolo o značnú mieru dlhšia).
 2. Urobte si na jednej strane šnúrky uzlík.
 3. Navliekajte korálky v takom poradí, ktoré sa vám bude páčiť.
 4. Keď ste už s výsledkom uloženie korálikov spokojný, tak doviažte uzlík, ktorý ste urobili na začiatku.
 5. Následne oba konce zviažte do uzla.
 6. Ak vám ostali z uzla trčať dlhé šnúrky, tak ich mierne zastrihnite. Pozor! Nestrihajte v tesnej blízkosti uzla. Mohla by sa stať, že sa uzol potom ľahko rozviaže.

Tento spôsob je naozaj tým najjednoduchším pre výrobu náramkov. Na internete však nájdete tie najrozmanitejšie druhy výroby náramkov. Osobne však uprednostňujem tieto, vyrábané z korálikov, pred tými pletenými.

Dekorácie vyrábané svojpomocne, ľahko dostupný DIY materiál

Ak vás omrzeli dekorácie z obchodu. Ak chcete mať niečo originálne a zrelaxovať svoju myseľ pri výrobe dekorácií, tak potom máme pre vás dobrú správu! Materiál, ktorý budete potrebovať je ľahko dostupný.

Zväčša sú DIY dekorácie vyrábané len za pomoci jednoduchých látok, lepidiel (poprípade tavných pištolí), nožníc, materiálov z prírody. Je priam neuveriteľné ako z takýchto jednoduchých materiálov dokážete vykúzliť niečo tak krásne a originálne.

Ak ste sa teda rozhodli, že si tento rok budete vyrábať dekorácie jedine svojpomocne, tak vám jednoznačne odporúčam využitie organických materiálpv, čiže využiť to, čo vám dáva príroda. Šišky, šípky, kvety, gaštany a mnoho ďalšieho materiálu, z ktorého viete vytvoriť naozaj vkusné a moderné dekorácie.

Povoľte preto uzdu svojej fantázií a ponorne sa do hlbín relaxu, z ktorého vzíde krásna a dychberúca dekorácia do interiéru, ale aj do exteriéru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *