Enter your keyword

Ako vyzerá vidiecky štýl bývania? Inšpirujte sa!

Ako vyzerá vidiecky štýl bývania? Inšpirujte sa!

Inšpirujte sa vidiekom Jednoduché prevedenie, nádych tradícií zemité farby. Vidieckemu štýlu však neuniknú ani farby v podobe bielej alebo čiernej. Vidiecky štýl predstavuje originalitu a jednoduchosť. Táto jednoduchosť bezkonkurenčne víťazí skoro v každej domácnosti, práve vďaka pocitu čistoty, ktorý sa dá týmto štýlom dosiahnuť. Ak patríte k ľuďom, ktorý preferujú krásu a čistotu, tak vidiecky štýl je jednoznačne pre vás tou najlepšou voľbou.

Ponúka pestrosť tvarov, prírodných materiálov, ktorých povrchy nájdete častokrát krásne a originálne vyrezané do rôznych tvarov. Prírodné materiály si v tomto type dizajnu našli svoje miesto rovnako v interiéri ako v exteriéri, kde pôsobia príjemných dojmom a zaručene vám poskytnú pocit domova. Vidiecky štýl sa dá s ľahkosťou objaviť aj na využitej dekorácii. Dobrým príklad sú napríklad vankúše, ktoré práve tvoria najmä dekoračnú funkciu. Farebným prevedeniam sa medze nekladú ani v dekoráciách, ale rovnako ani vo zvolenej farbe nábytku.

Čo predstavuje vidiecky štýl bývania?

Mnohí z vás si možno pod pojmom: vidiecky štýl bývania, predstavia domov svojich starých rodičov alebo známych, ku ktorým zvykli chodiť počas prázdnin. No nie je tomu tak. Váš domov môže mať nádych vidieku a predsa pôsobiť elegantne a vkusne. Rovnako to neznamená ani to, že váš domov bude fungovať na princípoch vtedajšej doby a budete si musieť všetko vrátane prania robiť svojpomocne. To vôbec nie!

Vidiecky štýl bývania predstavuje súhru elegancie, výnimočnosti a dokonalej nálady, ktorú jednoznačne nadobudnete len po chvíľke strávenej v takomto prostredí. Vidiecky štýl bývania odkazuje zväčša na prírodné materiály. Jednak v exteriéry napríklad v podobe drevených okien, ale aj v interiéry, kde je nábytok zhotovený prevažne z tohto materiálu. Aj keď sa zväčša hovorí o prírodných materiáloch, tak nemusí tomu byť vždy tak.

Vidiecky štýl bývania si môžete vybudovať aj nie z celkom prírodných materiálov a predsa dodržať profil prírody. Ako to dosiahnuť? Vďaka imitáciám dreva, ktoré ponúkajú napríklad aj výrobcovia plastových okien. To znamená, že ak vám vyhovujú po funkčnej stránke skôr plastové okná, ale pritom nechcete prísť o vidinu vidieckeho štýlu, tak rozhodne plastové okná s imitáciou dreva sú výbornou alternatívou pre váš domov.

Odzrkadlenie vidieckeho štýlu v interiér

To, čo považujem za dokonalé na vidieckom štýle je jeho rozmanitosť. Na jednej strane môže predstavovať absolútnu jednoduchosť a na druhej strane, môže z vidieckeho štýlu vyžarovať jedinečná a dych berúca extravagancia. Čiže tento štýl bývania je skvelou voľbou pre váš interiér.  Vidiecky štýl vo vašom interiéri si môžete zvoliť ak ste zástupcom výroku:,, v jednoduchosti je krása,“ ale zároveň aj ak vám nechýba odvaha v experimentovaní so štýlmi, vzormi a farbami, lebo presne to predstavuje druhá strana vidieckeho štýlu.

Inšpirujte sa – doplnky vo vidieckom štýle 

Kožušinový taburet, hnedá, NAFULA

button

Lampáš-svietnik, prírodný bambus, MILES 

button

Lavica s vankúšom, 2 šuplíky, biela/svetlohnedá

button

Stojanové zrkadlo, orech, ZRKADLO

button

Sklenený svietnik, čierna, EZRAN 

button

Extravaganciu tohto štýlu si môžete povšimnúť napríklad na tapetách, ktorými sú prekryté celé steny. Ich farebná presnosť nie je nijak obmedzená. Môžete siahnuť po naozaj každej farbe od výraznejších ako sú : zelená, oranžová, sýto modrá až po jednoduchšie: hnedá, bledožltá.

Farebná rozmanitosť je jedna vec. Potom sú tu však aj vzory, ktoré nájdete v rovnako širokom spektre. In je aj drobnejšia a hustá potlač ako aj väčšie a redšie vzory. V zásade, ale platí, že o nejakú geometrickú presnosť sa nejedná a samotná tapeta pozostáva z tvarov, ktoré sa len ťažko dajú pomenovať konkrétnym názvom. Lustre taktiež hýria rozmanitosťou. Najčastejšie používanými sú biele lustre s potlačou rôznych vzorov. Tvary lustrov sa líšia. Narazíte na jednoduchšie ale aj na zmes geometrických tvarov, ktoré sú pospájané do unikátnych podôb.

Kuchyne vo vidieckom štýle nemožno nazvať nemodernými

Kuchyňa vo vidieckom štýle je dokonalým miestom pre každú gazdinku. Kuchyne pôsobia príjemným dojmom a sú ľahko udržateľné. V tomto štýle bývania sú trendy kuchyne prevažne v kombinácii jednoduchých farieb ako sú čierna, hnedá alebo biela. Rozdiely sú však badateľné na samotných kuchynských skrinkách, ktoré majú konkrétne tvarovanie vrát.

Jedná sa o jednoduché tvary alebo ich spojenie. Prevláda využitie priamych, čiže rovných čiar, rôzne veľkosti obdĺžnikov alebo štvorcov. Úchyty na tieto kuchynské skrinky sú prevažne guľového tvaru, ale rovnako môžete natrafiť aj na klasické úchyty s drobnými dekoráciami. Čo sa kuchynských dosiek týka, tak sú vyrábané z kvalitného kamenného povrchu, práve vďaka ich dobrej odolnosti voči zničeniu.

Obývačka vo vidieckom štýle, skvelé miesto na relax

Obývačka vo vidieckom štýle pre mňa predstavuje zmes harmónie, pokoja, romantiky a minimalizmu. V hre je jednoduché prevedenie nábytku v kombinácii s príjemnými farbami, ktoré do vášho domova prinesú dávku pokoja. Gauče sú zväčša z látkového materiálu (nejakého druhu textílie)  alebo aj z tak zvanej vrecoviny

Záhrada vo vidieckom štýle, oáza pokoja

Myslím si, že oáza pokoja, je presne to slovné spojenie, ktoré predstavuje záhrada v tónoch vidieckeho štýlu. Takéto typy záhrad sú plné najrôznejších druhov rastlín a niekde uprostred tejto domáckej botanickej záhrady, sa ukrýva príjemne vyzerajúce, drevené vonkajšie posedenie.

Toto posedenia môže mať rôzne farby, ale aj prevedenia. Od jednoducho pôsobiacich lavíc na sedenie až po robustnejšie pôsobiaci nábytok Na záhradných stoloch častokrát nechýba obrus s typickými vidieckymi vzormi a uprostred stola váza s kvetinami. Naozaj príjemné miesto na relax pri knihe, aj na dlhé debaty s priateľmi. Záhrada vidieckeho štýlu dokonalo upokojí každý jeden zmysel.

Vidiecky štýl na chalupe

Chalupy sú naozaj skvelým miestom odpočinku. Sú miestom, na ktoré sa môžete prísť skryť a na pár dní si oddýchnuť od hlukov veľkomesta. Tento pokoj a relax vám chalupa ponúkne ako odmenu za vašu starostlivosť.

Vidiecky štýl na chalupe vás teda prenesie do rozprávky. Drevený strop, dvere, podlaha, nábytok. Tieto príjemné prírodné materiály sú zväčša v tmavých farbách. Ich krásu podčiarkujú biele omietky, ktoré nepôsobia rušivo, ale naopak vyzdvihnú krásu a jednoduchosť vidieckeho štýlu.

Dekorácie na chalupu dotvárajú celkový dojem

Dekorácie do chalúp sú zmesou farieb, vzorov, materiálov. No a pri tom všetkom stále pôsobia pekne a gýč nie je rozhodne tým správnym slovom pri ich opise. Začneme od okien. Na okná je populárne využitie závesov. Tieto závesy sú in prevažne v červenej alebo tmavomodrej farbe s károvaným vzorom. Jemne pripnuté v strede alebo skoro na konci, budú pôsobiť naozaj vkusne a príjemne.

Levandule sú bezplatnou dekoráciou. Levanduľa nie lenže pekne dotvorí interiér vašej chalupy, ale ešte k tomu ju aj nádherne rozvonia. Stačí keď si vezmete za hrsť levandúľ a zviažete ich nejakou peknou mašľou. Vyskúšať môžete napríklad aj fialovú mašličku s bielymi bodkami. Skvelou dekoráciou, ktorú si môžete vyrobiť sami a čas od času vám možno padne aj na úžitok je metla. Znova postačí ak si vezmete zopár cirokov, podľa toho akú hrubú metlu chcete mať a v mieste, ktoré bude pre vás ideálne previažete nejakou stuhou alebo špagátom. Nemusíte sa sústrediť len na vami vyrobené dekorácie.

Siahnuť môžete aj po starých hlinených nádobách, ktoré si môžete kľudne zavesiť aj na steny vo vašom interiéri, napríklad do vašej kuchyne. Doplnky vidieckeho štýlu reprezentujú jednoduchosť. Rovnako ako aj pri nábytku alebo materiáloch domu, tak aj doplnky zväčša hrajú prírodnými materiálmi. In sú rôzne druhy lámp, ktoré majú prevažne drevený stojan.

Hovoriť môžeme aj o veľkých huňatých alebo pletených dekách, ktoré dokonalo dotvoria atmosféru domova. Často využité sú aj obrazy alebo zarámované fotografie blízkych na stenách. Na oknách nesmú chýbať dlhé závesy. Tieto závesy môžu byť voľne spustené pozdĺž okien, ale nájdete aj rôzne tvary sponiek na závesy, ktorými si vieme okrášliť, ale aj pozmeniť ich celkový výzor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *