Enter your keyword

Rekonštrukcia bytového jadra je tým správnym štartom

Rekonštrukcia bytového jadra je tým správnym štartom

Určite by mi všetci tí, ktorí si už nejakou tou rekonštrukciou prešli, dali za pravdu, že to vôbec nie je hračkou. Samotná rekonštrukcia je behom na dlhú trať a šťastie praje pripravením. Vždy je dôležité mať aspoň nejakú predstavu o tom, ako má vaše novovytvorené bývanie vyzerať.

Druhým podstatným krokom je samotná rekonštrukcia. Niekedy je najlepšie sa spoľahnúť na pracovité ruky odborníkom a zveriť im svoje predstavy, ktoré oni premenia na skutočnosť. Dnešná doba ponúka práve rekonštrukcie na kľúč, čiže robotníkom zveríte vašu predstavu a oni všetko vybudujú a pripravia presne na vaše želania. Ak sa teda necítite na prerábku bytového jadra, tak si nechajte zrekonštruovať vašu kúpeľňu na kľúč.

Čo si treba predstaviť po pojmom : rekonštrukcia bytového jadra?

Bytové jadro je objektom, ktoré sa nachádza v našom dome/byte už nejaké tie roky. Je vlastne pozostatkom z minulej doby. Pod pojmom rekonštrukcia bytového jadra sa rozumie úplná a komplexná rekonštrukcia kúpeľne a záchodu. Zahŕňa búranie priečok, výmenu rozvodov (elektriny, vody, plynu), demontovanie všetkého, čo sa nachádza v priestore (záchod, vaňa, umývadlo).

Kvôli týmto zásadným a nevratným zmenám je potrebné si uvedomiť ako by mala vaša vysnená kúpeľňa vyzerať. Vždy si dobre premyslite, čo je a čo naopak nie je potrebné odstrániť. Po týchto prácach, ktoré dodajú vašej kúpeľni celkom iné tvary a rozmery, bude nevyhnuté sa zamerať na jej opätovné zrealizovanie a pripravenie na používanie.

Podobne ako napríklad pri rekonštrukcii strechy sa nejedná o krátkodobú záležitosť práve naopak, jej samotná realizácia zaberie aj niekoľko týždňov. Rekonštrukcia bytového jadra je však veľmi potrebnou a to najmä ak si chcete vaše bývanie zmodernizovať. Bez jeho rekonštrukcie nebude možné využiť vo vašej kúpeľni sprchový kút, či rohovú vaňu.

Samotná rekonštrukcia bytového jadra – prečo áno, prečo nie?

Ako bolo spomenuté, bytové jadro je pozostatkom doby minulej a preto je jeho rekonštrukcia naozaj viac než žiadúca. Váš domov by mal spĺňať určité hygienické a bezpečnostné normy, čo staré bytové jadrá jednoznačne nespĺňajú. Rekonštrukcia je nutná nielen kvôli vášmu pohodliu, ale rovnako je nutnosťou aj pre technickú či vizuálnu stránku.

Staré bytové jadro vám spôsobí komplikácie najmä pri modernizácii kúpeľne, a to konkrétne pri sprchových kútoch alebo rohových vaniach, s ktorými, ak nechcete rekonštruovať bytové jadro, sa môžete rovno rozlúčiť. Samozrejme, že samotná rekonštrukcia nie je hračkou. Predstavuje rad náročných prác, s ktorými by bolo najlepšie sa poradiť s odborníkmi.

Ak nemáte ani minimálne skúsenosti, tak prenechajte radšej prácu na overenú firmu, ktorá vám vašu kúpeľňu zrekonštruuje na kľúč, čo znamená, že vám ju odovzdajú pripravenú na používanie. Je náročné povedať koľko samotná rekonštrukcia bude stáť. Záleží to od viacerých faktorov napríklad, či práce vykonávate svojpomocne alebo ste si zvolili firmu, rovnako aj cenník rôznych firiem sa bude určite líšiť, úkony, ktoré sú potrebné pri rekonštrukcii tiež ovplyvnia finálnu cenu. Priemerná cena rekonštrukcie bytového jadra sa pohybuje od 2 500 – 5 000 eur.

Doprajte si dávku relaxu v novo zrekonštruovanej kúpeľni

Zo všetkých strán sa na vás valia fotky krásnych, štýlových kúpeľní, kde si ľudia vychutnávajú svoju šálku relaxu vo veľkých vírivých vaniach, zatiaľ čo vy si môžete oči vyplakať nad holými múrmi vo vašej kúpeľni? Ponúkame vám riešenie. Obráťte sa na vami zvolenú firmu a nechajte si zrekonštruovať kúpeľňu na kľúč.

Nebudete musieť čakať dlhé mesiace, kým si aj vy budete môcť dopriať odpočinok vo svojej novej kúpeľni. Stačí, keď budete mať približnú predstavu, ako by mala vaša kúpeľňa vyzerať a firma vám ju privedie do želaného stavu. Ak nemáte ani najmenšie tušenie ako by mala vaša kúpeľňa vyzerať, skúste využiť služby kúpeľňových dizajnérov. Veľmi trendy sú zemité farby ako čierna, hnedá, béžová. Minimalistickými tvarmi na obkladačkách či dlaždiciach rovnako nič nepokazíte.

Takto zdobené obkladačky skúste využiť len naozaj zriedkavo napríklad popri zrkadlu, vani alebo umývadlu, aby ste predišli chaosu. Ak ste odvážnejší typ človeka, tak môžete zvoliť aj farebnejšie varianty. In sú fialová, pomarančová, zelená farba. Rovnako môžete úplne ustúpiť od obkladačiek a zvoliť kúpeľňu bez obkladu. Pri takomto type kúpeľne je dôležité dbať na výber správnych materiálov.

Hydroizolácia patrí ku kvalitným povrchovým materiálom, ktoré môžete využiť práve ak sa rozhodnete pre kúpeľňu bez obkladu. Minimálne okolo vane alebo sprchového kúta, skrátka tam, kde bude voda priamo špliechať by bolo vhodnejšie použitie obkladu, aby sa predišlo lúpaniu stien. Výber správnej vane alebo sprchového kútu je krokom k vášmu pohodliu.

Či už sa rozhodnete pre vaňu alebo sprchový kút mali by vyhovovať vašim predstavám o pohodlí a poskytovať dostatok miesta. Kúpeľňa je miestom, kde môžete zavrieť za sebou dvere na dlhú dobu a nikomu nemusíte vysvetľovať dôvody, takže je naozaj podstatná nielen jej praktickosť, ale aj estetickosť a pohodlie.

Pri rekonštrukcii ponechať WC s kúpeľňou alebo radšej oddeliť?

Ako jedna z výhod spojenia WC s kúpeľňou je úspora miesta. Ak ste početnejšia rodina alebo vás býva na jednom mieste viacero, určite je vhodnejšou alternatívou tieto dve miesta oddeliť. Vyhnete sa tak klopkaniu za dverami vašich nedočkavých spolubývajúcich. Nezabúdajte, že WC a aj kúpeľňa by mali aspoň minimálne štýlovo ladiť. Pôsobí to príjemnejším a ucelenejším dojmom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *