Enter your keyword

Rekonštrukcia kuchyne – koľko zaplatiť a ako postupovať?

Rekonštrukcia kuchyne – koľko zaplatiť a ako postupovať?

Určite mi dáte, milé dámy, za pravdu, že každá z nás chce mať perfektnú a dokonalú kuchyňu. Výber správnych materiálov, farieb a rovnako správne umiestnenie skriniek a spotrebičov je viac než len dôležitou súčasťou pri kompletnej rekonštrukcii kuchyne. Kuchyňa by mala vynikať svojou praktickosťou. Rovnako by mala poskytovať skvelý a príjemný priestor pre trávenie spoločných obedov či večerí. Je predsa miestom, kde sa po náročných dňoch stretne spolu celá rodina. Kuchyňa nie je teda len miestom pre varenie či pečenie, ale aj miestom spoločných chvíľ.

Od čoho závisí cena rekonštrukcie kuchyne?

Celková cena kompletnej rekonštrukcie kuchyne sa líši v závislosti od výberu firmy, veľkosti kuchynskej dosky, rovnako aj od jej materiálu, od výberu spotrebičov aj zvoleného pokrytia dlážky. Suma vašej kuchyne sa zvýši aj v prípade, že samotnú montáž kuchyne necháte na odborníkov. Rovnako ak ste sa rozhodli meniť tvar a veľkosť kuchyne rôznym búraním priečok, ktorých odstránenie zväčší využiteľný priestor. Ak máte konkrétnu predstave o svojej kuchyni a žiadna z ponúkaných kuchýň sa nezhoduje s vašou predstavou, tak by ste jednoznačne mali navštíviť kuchynské štúdio, kde vám vytvoria kuchyňu na mieru.

Zadáte im rozmery miestnosti, kde by ste chceli mať svoju kuchyňu a čo je najdôležitejšie môžete im povedať aj cenový limit, do ktorého sa chcete zmestiť a s ich pomocou nájdete tie správne alternatívy. Vaša kuchyňa tak bude vyzerať stále podľa vašich predstáv, ale rovnako sa zmestíte aj do vami zvoleného finančného rozpočtu, ktorý ste ochotní investovať do vašej kuchyne.

Na cenu má vplyv aj výber spotrebičov. Elektrické spotrebiče nájdete v zastúpení od tých jednoduchších, čiže so základnými funkciami až po tie zložitejšie, ktoré vám poskytnú dávku pohodlia. Modernou, no drahšou variantou sú indukčné platne, ktoré v kuchyni nebudú vôbec pôsobiť okatým a násilným dojmom práve naopak, elegantným spôsobom zapadnú do vašej kuchyne. Ak chcete ušetriť na spotrebičoch, tak rozhodne vám postačí kuchynská linka s drezom. Ušetríte tak miesto, kde by mala stáť umývačka riadu a rovnako to bude mať priaznivý vplyv aj na vašu peňaženku.

Výber tej správnej firmy pri rekonštrukcii kuchyne je kľúčovým bodom

Vami zvolená firma vám pomôže vybudovať vašu kuchyňu od samotného návrhu až po montáž kuchyne priamo do vášho domova. Môžete si tieto firmy vybrať zvlášť, to znamená, jedna firma alebo spoločnosť vám pripraví návrh vašej kuchyne presne podľa vašich predstáv a požiadaviek a druhá vám náčrt premení na realitu. Je to samozrejme na vás, no podľa mňa je určite výhodnejšie si nechať celú prácu spraviť u jednej firmy.

Náš tip
Chystáte rekonštrukciu kuchyne?

V internetovom obchode Merkury Market nájdete všetko potrebné

  • Kuchynské dosky
  • Kuchynské drezy
  • Drezové batérie
  • Kuchynské digestory
  • Obkladačky a podlaha

Pri výbere správnej firmy dbajte na recenzie ľudí, ktorí majú priamu skúsenosť s danou spoločnosťou. Odporúčam vám si pred príchodom a požiadaním o pomoc, čo to naštudovať, aby sa nestalo, že bude súhlasiť s niečím, čo vám v konečnom dôsledku nebude vôbec vyhovovať. Napríklad si pozrite cenu materiálov, odolnosť voči poškriabaniu, údržbu a tak ďalej. Vyhnete sa tak nepríjemnému sklamaniu.

Opýtajte sa známych. Zistite si ich odporúčania a preferencie. Jednak pri výbere firmy, ale aj pri výbere materiálov. Verím, že mnohí z vás si dokážu kuchyňu namontovať aj samostatne, čo vám ušetrí nejaké to euro. Ak však nie ste v týchto veciach zrovna zdatný, obráťte sa na odborníkov.

Aký je postup pri rekonštrukcii kuchyne?

Ak chcete vašu kuchyňu priviesť do dokonalosti, tak ako prvé a najdôležitejšie je vaša vizualizácia a presný náčrt. Sadnite si do miestnosti s papierom, metrom a ceruzkou v ruke. Merajte, naznačujte. Premýšľajte nad tým, čo chcete, aby vo vašej pôvodnej kuchyni ostalo a čoho sa chcete zbaviť.

V prípade minimálnych zmien sa nejedná o žiadne fiasko, horšie to je v prípade, keď sa rozhodnete pre búranie priečok. Takéto zásahy si už budú vyžadovať ruky odborníkov a v mnohých prípadoch aj statika, aby ste náhodou neodstránili nosnú priečku. Ak si nie ste v samotnej vizualizácii takí istí, tak sa obráťte so svojimi požiadavkami na kuchynských dizajnérov, ktorí vám pomocou tabletov a moderných technológií ukážu vašu kuchyňu ešte pred jej samotným zmontovaním.

Po vizualizácii nasleduje výber materiálov, ktoré chcete použiť. In sú prírodné materiály. Mramor je jedným z nich. Jeho popularita a využitie v kuchyni naberá každým rokom na popularite. Dôležité je dbať na tvrdosť materiálu, aby sa vám nestalo, že budete mať ryhy v kuchynskej doske a rovnako aj na udržateľnosť čistoty. Niektoré materiály sú náchylnejšie na škvrny v podobe odtlačkov rúk a podobne, to sa týka najmä lesklých povrchov. Nasleduje výber elektrospotrebičov.

Rad značiek a funkcií je naozaj pestrý, preto verím, že si všetci nájdete to svoje. Poslednou časťou je samotná realizácia, ktorú, ak máte dostatočnú zručnosť si môžete urobiť svojpomocne. Ak sa však v týchto veciach necítite doma, tak zmontovanie vašej kuchyne prenechajte firme.

Zrekonštruovaná kuchyňa v rodinnom dome, miesto pohody a spoločných chvíľ

Každá rekonštrukcia so sebou prináša isté špecifiká. To platí pre rekonštrukciu celého domu, strechy, rekonštrukciu kúpeľne alebo práve kuchyne. Ako už bolo spomínanie vyššie, kuchyňa nie je len miestom, kde budete variť a piecť, ale rovnako tu budete tráviť aj spoločné chvíle so svojou rodinou. Pri rekonštrukcii dbajte na to, aby poskytovala dostatočný priestor každému členovi rodiny. Stôl vo vašej kuchyni by mal byť dostatočne veľký, aby sa pri spoločných obedoch či večeriach každý jeden člen cítil pohodlne.

Vidiecky štýl kuchyne sa znova dostáva do módy

Na jednej strane sú tu jednoduché tvary a nevýstredné farby. Na druhej strane sú in aj kuchyne, ktoré predstavujú zmes rôznych farieb a komplikovanejších tvarov. Pekne tvarované úchyty na modrej vyrývanej kuchynskej linke, ktorá je zobrazením vidieckeho štýlu, sú horúcim kandidátom pri výbere kuchýň pre mnohé domácnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *