Enter your keyword

Tipy na detské hry do záhrady, ktoré deti milujú

Tipy na detské hry do záhrady, ktoré deti milujú

Deti, sú radosťou, no občas je skutočné ťažké ich ustriehnuť. Mnohí z vás majú bohaté skúsenosti s detskou predstavivosťou, neutíchajúcou energiou a chuťou všetko skúmať a vymýšľať nové veci. Deťom sa skrátka nikdy nevybijú baterky. Toto všetko je samozrejme normálne a patrí to ku každému dieťaťu. Keď ste však na chalupe, chcete si užiť príjemné dni v pokoji. Neustály detský krik a vystrájanie môžu občas aj tým najtrpezlivejším rodičom spôsobovať jemnú bolesť hlavy a nervozitu. Preto treba malým huncútom nájsť aktivitu, kde sa môžu poriadne vyblázniť

Deti sa chcú hrať. Chcú stále vymýšľať. Vytvorte na vašej domácnosti či chalupe priestor pre vaše deti.

Doma majú deti plno možností na zábavu. Ich obľúbené hračky im budú robiť tú najlepšiu spoločnosť. Rovnako môžete vyskúšať aj edukatívne programy pre deti, ktoré vaše deti nie len zabavia, ale ešte ich aj naučia plno nových a zaujímavých vecí. Rozvíjajú kreativitu a fantáziu vašich detí, ako aj ich motoriku i logické zmýšľanie.

Keď deti šantia vonku

S blížiacou sa jarou sa však deti stále viac chcú hrať vonku, na slniečku. Nadýchať sa čerstvého vzduchu a vychutnať si pobyt na slniečku je ten najlepší liek nie len pre každé dieťa, ale rovnako pre každého človeka. Doprajte svojim deťom zažiť to pravé detstvo. Dovoľte im sa zašpiniť v blate alebo poskákať v kalužiach, či pohrať sa s dážďovkami. Deťmi sú len raz, nechajte ich skúmať zákutia prírody.

K jarnému a letnému šanteniu počas slnečných dní patrí aj voda. Záhradné jazierka môžu zaujať pozornosť vášho dieťaťa na dlhú dobu. Najlepšie je, ak máte v tomto jazierku aj rybičky. Deti a zvieratká skrátka patria k sebe. Čo je však veľkým mínusom je to, že budete musieť byť maximálne ostražitý, aby sa dieťatku v hlbokej vode jazierka niečo nestalo.

Rovnako ostražitý budete musieť byť aj keď sa vaše dieťatko bude kúpať v kúpacej kadi, ktoré sú podobne ako domáce sauny súčasným trendom. Najlepším riešením, keď sa budú chcieť vaše deti osviežiť počas letných horúčav je kúpa malého bazéna pre deti,  v ktorom bude aj hladina vody optimálna.

Nedovoľte, aby sa vaše deti nudili na záhrade! Doprajte im očarujúce detstvo v objatí tej najkratšej prírody okolo vašej chalupy. Vytvorte im zo záhrady na vašej chalupe raj pre deti! Spokojné deti= spokojní rodičia.

Drevené pieskovisko so strieškou pre tých najmenších

Pieskovisko určite dobre poznáte zo svojho detstva. Strávili ste tam dlhé hodiny stavaním hradov, vykopávaním priepastí, robením tunelu alebo aj „pečením tortičiek“. A pritom ste možno nemali po ruke ani žiadne špecifické formičky. Všetko sme zvládali len za pomoci našich rúk a fantázie.

Čo by to bolo za detstvo bez pieskoviska? Doprajte svojim deťom možnosť využiť svoju kreativitu v piesku, ktorý sa zaručene stane ich najlepším priateľom. K pieskovisku im môžete kúpiť nejaké základné formičky, lopatky, hrabličky. Deti toto všetko zaručene ocenia.

Inšpirujte sa – detské hry do záhrady

Detské ihrisko Marimex Play 017 button
Pieskovisko drevené štvorhranné  button
Detské ihrisko Marimex Play 019

button
Hojdací kruh – farebný button
Detský drevený domček Veranda s hojdačkou button

V ponuke obchodov nájdete naozaj rôzne druhy pieskovísk. Tie najlepšie sú však pieskoviská so strieškou. Ak máte pieskovisko so strieškou, tak nemusíte riešiť, kedy sa v ňom vaše dieťa bude hrať. Dieťa môže tvoriť v pieskovisku aj počas tých najväčších úpekov a pritom sa nemusíte báť, že by dostalo úpal.

Pieskovisko so strieškou je dobré aj v tom prípade, keď vonku prší a vy nemôžete udržať svoje dieťa vo vnútri. V tom prípade sa môže zabávať v pieskovisku so suchým pieskom.

Drevené alebo plastové pieskovisko?

Dnes nájdete pieskoviská drevené, ale rovnako aj tie plastové. Z osobnej skúsenosti vám môžem odporučiť tie drevené. Hoci na dreve sa  tiež po niekoľkých rokoch začne prejavovať zub času, vydrží dlhšie ako tie plastové druhy pieskovísk. Drevené pieskoviská sú mohutnejšími a dlhšie trvácnymi typmi pieskovísk. Rovnako si môžete kúpiť drevené pieskovisko s lavičkami, na ktorých vaše dieťa môže pohodlne sedieť počas hrania.

Drevené pieskovisko si môžete jednak kúpiť, ale rozhodne aj vyrobiť. Jeho výroba je finančne menej náročná a verím, že jeho zhotovenia zvládne každý šikovný majster. Zhotovené drevené pieskovisko môžete zveriť do rúk svojich detí spoločne s rôznymi farbami. Nechajte svoje deti, nech si pieskovisko vymaľujú poprípade pokreslia podľa ich fantázie tak, aby ho vnímali ako dielo svojich rúk.

Menšia rada na záver. Nezabúdajte zakrývať vaše pieskovisko na noc. Divé mačky používajú pieskoviská ako miesto na vykonávanie svojej potreby, čo okrem nepríjemného zápachu a pocitu môže viesť aj k závažnejším chorobám, ktoré sa prenášajú práve takýmto spôsobom z mačky na človeka.

Futbalového bránky pre malých futbalových nadšencov

Hoci v nadpise je uvedené, „futbalové bránky pre malých nadšencov„, no pravda je taká, že z futbalových bránok budú mať radosť všetky vekové kategórie. Veď ako sa hovorí: „V zdravom tele zdravý duch.“ Ak teda máte pocit, že futbalové bránky by napomohli vašim ratolestiam k pohybu, tak nad ich kúpou dlho nepremýšľajte.

Futbalové bránky nie sú určené len pre nadšencov tejto loptovej hry. Zaručene ich využijú aj dievčatá, ktoré si budú chcieť skrátka zakopať, pričom nepôjde o konkrétny šport s názvom futbal. Loptové hry posilňujú kolektívneho ducha, ale rovnako vás i vaše deti nakopnú k pohybu.

Lepšie do bránky, ako do fasády

Pamätáte si na svoje detstvo? Keď ste hľadali všelijaké možné alternatívy z čoho si vonku vyrobiť futbalové bránky alebo čo by ich mohlo predstavovať? Veľakrát ste siahli po kusoch dreva, no tie neboli vždy po ruke. Veľa z nás sa rozhodlo kopať do domu, čo teda nebolo moc šťastným riešením pre samotnú fasádu domu. O koľko by vám to uľahčilo hranie, keby ste nemuseli premýšľať nad rôznymi možnosťami vybudovania bránky.

Ak teda chcete tento proces svojim deťom uľahčiť a zároveň sa vyhnúť tomu, že vám loptou zničia novú fasádu vašej chalupy alebo domu, tak jednoznačne je kúpa futbalových bránok presne to správne riešenie. Futbalové bránky nájdete v rôznych veľkostiach. Každý si nájde presne takú, aká mu bude vyhovovať.

Detské šmýkačky nie len na ihrisku!

Kedysi, keď sme boli my ešte malými deťmi, tak jedinou možnosťou, kde bolo možné sa šmýkať na šmýkačke boli detské ihriská. Dnes je už však realita celkom iná. Šmýkačky sú jednoducho evergreen, ktorý deti nikdy neprestane baviť. Deti sa na nich dokážu šantiť celé dni.

Ak si chcete kúpiť šmýkačku do vašej záhrady, tak si nemusíte hneď predstaviť tie malinké plastové šmýkačky so schodíkmi. Samozrejme, že k menším deťom sú tieto šmýkačky ideálnym riešením. No tých väčších teda moc nezaujmú.

Spoľahlivá konštrukcia je základ

Preto máme pre vás skvelé riešenie. Ak ste šikovným stolárom, tak si zvládnete konštrukciu, na ktorú umiestnite šmýkačku, dokážete vytvoriť dokonca aj svojpomocne. Táto konštrukcia nemusí byť nutne prispôsobená len na šmýkačku, ale rovnako ju môžete navrhnúť tak, aby sa na ňu dali zavesiť hojdačky, poprípade umiestniť menší drevený domček.

Ak nedokážete takúto konštrukciu vyrobiť sami, tak sa poobzerajte po firme alebo obchode, ktorý má aj s týmito vecami dlhoročné skúsenosti. Detskú šmýkačku môžete následne natrieť hravými a pestrými farbami. Pri natieraní vám pokojne môžu pomôcť aj vaše deti. Konštrukciu odporúčame umiestniť v dostatočnej vzdialenosti od vonkajších lámp či svietidiel, aby pri hraní nedošlo k nechcenému stretu.

Keď už máte konštrukciu pripravenú, stačí len umiestniť šmýkačku. Šmýkačky rôznych štýlov, dĺžok, šírky a rovnako rôznych farebných prevedeniach nájdete jednak na stránkach internetových obchodoch, ako aj v kamenných predajniach. Tieto šmýkačky sa v princípe nemenia a sú presne tými, ktoré si pamätáte zo svojho detstva. Ich jedinou nevýhodou je to, že plast, z ktorého sú vyrobené časom a šmýkaním vybledne.

Veríme, že vás týchto pár tipov inšpirovalo. Rovnako dúfame, že vám ich realizácia prinesie pohodové a príjemné trávenie slnečných dní, počas ktorých si zrelaxujete telo a upokojíte myseľ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *