Enter your keyword

Doplnky na chalupu, ktoré vytvoria útulnú atmosféru domova

Doplnky na chalupu, ktoré vytvoria útulnú atmosféru domova

Doplnky a najrôznejšie druhy dekorácií sú tým, čo dotvára celkovú atmosféru domova. Prakticky sú niečím, čo z vášho domu spraví domov, preto je ich samotný výber naozaj kľúčový.

Dekorácie by mali korešpondovať štýlu, ktorý vo vašom interiéry prevláda. Napríklad ak máte dizajn vašej chalupy zameraný na rustikálny štýl bývania, tak aj doplnky by mali byť radené do tohto štýlu. Pre tento štýl, rovnako ako pre jeho doplnky platí, že v jednoduchosti je krása. Najčastejšími doplnkami sú: parohy, pletené koše, vankúše, rastlinky, sviečky.

Prinášame vám sedem tipov, ako premyslieť dekorovanie chalupy:

1. Farebná paleta

Premyslieť si farebné kombinácie, po ktorých chcete siahnuť je naozaj dôležitým krokom. Odporúčame vám si farebne vizualizovať celý celok, nie len jednotlivé časti oddelene. Tento krok vám pomôže sa vyhnúť chaosu.

anglický štýl bývania

2. Začnite od tých najdôležitejších miestností

To znamená, že by ste mali začať od miestností, v ktorých strávite väčšinu svojho času. Najčastejšie to sú práve obývačky a spálne.

3. Premaľujte, opravte, znova použite

Pretvorte a použite veci, ktoré už máte. Rozhodne sa nedá využiť všetko, no verím, že každý jeden z nás má nejaký kúsok, ktorý stojí za námahu. Vdýchnite život vašim starým kúskom a oni vás odvďačia príjemným vzhľadom.

4. Investujte do nábytku, ktorý stojí za to

Nábytok je jednou z tých najdôležitejších častí vašich chalúp. Svoju kúpu dobre zvážte, poprípade použite nábytok, ktorý je už u vás doma nadbytočný.

5. Koberce a záclony sú rovnako dekorácie

Koberce a záclony dokážu urobiť naozaj výrazné zmeny v interiéroch vašich chalúp. Môžu kompletne zmeniť celkový dizajn miestnosti. Naozaj odporúčam, aby sa stali súčasťou vašich interiérov, dokážu vaše chalupy zaplniť pocitom komfortu a príťažlivosti.

6. Urobte to podľa seba

Vytvorte si príjemnú atmosféru na vašej chalupe materiálmi, dekoráciami, ktoré sa páčia práve vám. Uvažujte nad rôznymi druhmi dekorácii, ktoré budú referovať práve váš osobný štýl.

7. Jemný podtón ľudí, ktorých máte v srdci

To znamená, že ak ste dostali rôzne sviečky, rámiky, svietniky od ľudí, ktorí si vás vážia, tak ich určite zakomponujte a využite ako dekoráciu. Sú veľmi praktickými dekoráciami, pretože môžete neustále meniť ich pozície v dome. A keď ich nebude chcieť už viac používať, tak ich jednoducho strčíte do boxov a znova ich môžete vrátiť, keď budete chcieť.

Skúste sa inšpirovať provensálskym štýlom, ktorý vám zaručí súhru jemnosti, jednoduchosti a dych berúcej krásy. Týmto štýlom jednoznačne nič nepokazíte.

Čo si predstaviť pod pojmom starožitný nábytok?

Starožitný nábytok je výrobkom z dreva. Prináša pocit akejsi istoty a organického tepla do chalúp. Je krásne vyrezávaný. Vyrezávané sú samotné vrátka, ale rovnako aj nožičky. Každý jeden kúsok je originálnym a naozaj neopakovateľným. Krása, pokoj, originalita, luxus takto sa dá opísať starožitný nábytok.

Popularita starožitností neustále narastá. Jednak je tomu tak najmä v dôsledku ich vzrastajúcej hodnoty, ale práve aj vďaka ich krásnemu, honosnému a masívnemu štýlu.

Poďme sa pozrieť na rozdiely medzi vintage a starožitným nábytkom z hľadiska ich veku. Nábytok môže byť klasifikovaný ako starožitný, ak je starší viac ako sto rokov. Na druhej strane vintage nábytok je mladším ako starožitný, no stále sa drží nad hranicou dvadsať rokov.

Starožitný nábytok môžete pokojne vymeniť aj za vidiecky nábytok, ktorý sa dá rovnako využiť na chalupách. Je síce menej prečačkaným a reprezentuje viac- menej jednoduchosť, no  verím, že každý z vás si príde na svoje a zvolíte si nábytok taký, ktorý sa bude páčiť práve vám. Koniec koncov, váš názor je pri vašej chalupe tým najdôležitejším.

Retro doplnky na chalupu môžu byť aj kutilským výrobkom

Za krásne a vkusné doplnky nemusíte hneď platiť. Retro doplnky si môžete vyrobiť aj svojpomocne a zvládne ich zhotoviť naozaj každý.

Tu je zopár nápadov:

  • Retro váza

Vezmite si sklenenú fľašu a odstráňte z nej etikety. Keď máte fľašku umytú, nalejte do nej farbu a otáčaním fľašky horizontálne dosiahnete, aby sa danou farba zafarbila celá. Keď je celá zafarbená, tak vylejte zvyšok farby do servítky. Po jej vyschnutí si na fľašku nalepte napríklad drobné kvety. Tenké lanko obviažte okolo hrdla fľaše. A máte hotovo!

  • Originálne hodiny

Na začiatok budete potrebovať motorček z hodín. Môžete si ho kúpiť alebo použiť nejaký z hodín, ktoré, máte doma. Ďalej budete potrebovať platňu, kľudne aj takú, ktorá už nehrá. Vystrihnite si čierny krúžok a prelepte ním dieru v platni. Motorček z hodín pripevnite do jej centra, takým spôsobom, že prepichnite stredový papierový krúžok, ktorý ste tam nalepili. Dolepte tavnou pištoľou. Potom stačí už len pridať ručičky. Na zadnú stranu si môžete dolepiť šnúrky, za ktoré budú vami urobené hodiny visieť na stene.

Vidiecke dekorácie na záhradu

Anglický štýl bývania sa odrazil aj na štýle záhrad. Perfektne upravené anglické záhrady s dominantou zelene a jednoduchosti si vie zaručene predstaviť každý.

Dá sa však spojiť jednoduchosť anglického štýlu spolu s vidieckymi dekoráciami? Rozhodne áno! Môžete vsadiť na absolútnu jednoduchosť záhrady a zvýrazniť ju netradičnými vidieckymi dekoráciami. Častým prvkom je napríklad starý bicykel, na ktorý spredu aj zozadu pripevníte košíky a do nich nasadíte kvety. Skvelá a užitočná dekorácia.

Využiť môžete aj fúrik, či pneumatiky, do ktorých nasypete hlinu a nasadíte kvety. Častými sú aj ťahavé rastliny visiace z plota.

Krb na chalupe, plameň pokoja a stojan na drevo je jeho udržiavateľom

Čo dotvorí rodinnú atmosféru viac ako samotný krb, ktorý je plameňom fyzického, ale rovnako aj emočného tepla. Rodinné večery v prítmí a v krbe tancujúce plamene radosti a pokoja, no nie je to snom?

Ku každému krbu je potrebné si zadovážiť aj správne krbové náradie. To znamená také, ktorého obsah bude korešpondovať vašim požiadavkám. Zväčša do krbového náradia patria lopatky a metlička. No dôležitou súčasťou je aj stojan na drevo.

ako vybrať krb na chalupu

Rozhodne vám odporúčam zainvestovať do krásneho krbu s kvalitným krbovým náradím. Verte mi, že nič neovplyvní atmosféru chalupy tak, ako krásny krb, ktorého plamienky vás uchvátia viac ako ktorýkoľvek film v televízii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *