Enter your keyword

Penthouse ako luxusné bývanie v oblakoch

Penthouse ako luxusné bývanie v oblakoch

Zatiaľ čo niektorí preferujú život na chalupe v objatí nezameniteľnej prírody, iným vyhovuje viac život v každodennom ruchu veľkomesta. Každému vyhovuje niečo iné. Veď ako sa hovorí: „Sto ľudí, sto chutí.“ Výnimkou nie je ani tento prípad. Niekto si rád vychutnáva svoju rannú šálku kávy v pohodlí svojej vlastnej záhrady za sprievodu krásnych tónin vtákov. Iní preferujú pitie kávy na terasách luxusných kaviarní, kde z každej strany počuť vravu a smiech ľudí. Niekto preferuje domácu saunu a niekto si radšej zájde do wellness.

No pre tých z vás, ktorí si potrpia na luxuse a preferujú ruch veľkomesta je ako stvorený penthouse. Ten vám poskytne pocit luxusu, o akom ste ani nesnívali.

Čo je to penthouse?

Tento termín je použitý pre označenie bytu na najvyššom poschodí výškovej budovy. Z architektonického ponímania veci sa jedná o strešný apartmán, čiže o obytný priestor pre jednu osobu zabudovaný na streche ako ďalšie poschodie, ktoré je ustupujúce od vonkajších stien. Penthouse vo vás vyvolá pocit dychberúceho luxusu a poskytne vám možnosť vidieť celé mesto ako na dlani.

Penthouse je anglický termín, ktorý je v jednom z najviac uznávaných slovníkov popísaný nasledovne: „Drahý a pohodlný byt alebo set izieb na vrchole vysokej budovy.“ Ľahká a trefná definícia, ktorá vám zaručene pomôže si tento typ bytu vizualizovať jednoduchšie. Hoci sa jedná o pomerne modernú výstavbu, tak kľudne môžete interiér ladiť do vintage štýlu. Vintage štýl bývania nemusí ostávať pred bránami mesta.

Výhody bývania v penthouse:

  • Voľný výhľad
  • Exkluzívnosť
  • Recesná investícia

Nevýhody bývania v penthouse:

  • Vyššie vystavovanie teplu
  • Náchylnejšie na presakovanie

Oslnivý dizajn penthouseov

Moderný oslnivý vzhľad, ktorý vás prekvapí svojim nadčasovým architektonickým prevedením interiéru aj exteriéru. Dizajn, ktorý vám ponúkne nezabudnuteľný zážitok čo i len z jednej noci či dňa stráveného v týchto priestranstvách.

Nie lenže vám penthouse poskytne výhľad z vtáčej perspektívy, ale poskytne vám pocit, ktorý zažívali králi. Vaše kráľovstvo v interiéri penthousu môže byť ladené do akéhokoľvek štýlu. Nemusíte sa striktne držať moderného vzhľadu, ktorý je koncertovaný do čistých línií, jednoduchých tvarov a zemitých farieb. Pokojne môžete povoliť uzdu vašej fantázií a nechať sa unášať na vlnách vintage štýlu, ktorý zaručene nikdy neomrzí.

Terasy na penthousoch môžete rovnako dotvoriť podľa vašich osobných preferencií. Pokojne môžete umiestniť vírivku na terasu, ktorá vám poslúži ako skvelé domáce wellness. Kombinácia penthousu a vírivky vám nedovolí sa z vášho nového bývania ani len pohnúť.

Pôvod penthouseov je v New Yorku

Zrod myšlienky penthouseov (po slovensky podkrovných bytov) primárne v dizajne mrakodrapov, sa datuje do 20. rokov 20. storočia. Ich exponenciálny ekonomický rast bol podporený stavebným boomom v New Yorku, keď ľudia začali výraznú migráciu práve do tohto mesta.

V tom čase však boli strechy budov vyhradené primárne pre tesné miestnosti, a tak boli zvyčajne určené pre sluhov, ako aj pre systémy údržby a inžinierske siete. So zväčšovaním budov narastala aj ľudská túžba po dlhšom prístupe denného svetla a výhľadom v ich obydliach. Podkrovné priestory sa teda začali nelegálne prenajímať.

V roku 1925 nastala legalizácia podkrovného bývania a odvtedy sú byty čoraz extravagantnejšie. Dnes sa môžeme tešiť z penthouseov, ktoré poskytujú prepojenie očarujúcej architektúry spojenej s pohľadmi, luxusom a bohatstvom. Netreba zabúdať ani na možnosť vybudovania si svojho vlastného bazéna, ktorý vaše bývanie posunie o úroveň vyššie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *