Enter your keyword

Na záhrade v každom počasí vďaka záhradným altánkom

Na záhrade v každom počasí vďaka záhradným altánkom

Túžite po strávení dokonalých chvíľ na vašej záhrade za každého počasia? Záhradné altánky a prístrešky vyriešia váš problém ako mávnutím čarovnou paličkou. Veselé letné radovánky či sychravé počasie plné smiechu a omamnej vône práve padajúceho dažďa nikdy neboli dokonalejšími  ako v objatí vašej záhrady.

Netreba však zabúdať na fakt, že záhrada je rovnako miestom, ktoré treba neustále udržiavať.  Chaos na záhrade vás nenechá v pokoji vypiť rannú šálku kávu. Ak teda chcete tráviť príjemné chvíle vo vašej záhrade, tak okrem záhradného nábytku a iných rôznych záhradných komponentov nezabúdajte na pravidelné čistenie a upratovanie záhrady.

Deti sa na záhrade vedia rovnako zabaviť na dlhé hodiny. Nie je však žiadnym tajomstvom, že dnes deti potrebujú k ich zabaveniu viac hračiek, preliezačiek. Skrátka, niekedy sa deti vedeli zahrať naozaj aj s halúzkou, čo je pri dnešných deťoch len ojedinelým úkazom. Ak si teda chcete vychutnať chvíle pohody s obľúbenou knihou v ruke alebo sa chcete aspoň na malý moment ponoriť do konverzácie s vašou kamarátkou, tak vám odporúčame kúpu záhradného domčeka pre deti. Takýto záhradný domček zabaví nie len dievčatá, ale rovnako aj chlapcov.

Inšpirujte sa – záhradné altánky

Altánok Dakota button

Happy Altan Párty

button
Altánok Irga

button
Altánok VI štvorcový button
Detský drevený domček Veranda s hojdačkou button

Záhradný altánok či prístrešok vám uľahčí premýšľanie o situovaní záhradného nábytku alebo aj hojdačky do záhrady. Vďaka altánku či prístrešku do záhrady vydrží vonkajšie posedenie dlhšie ako nové, pretože nebude podliehať živlom prírody, akými sú napríklad: dážď, slnko a vietor. Váš záhradný nábytok bude teda dlhšie pôsobiť ako nový.

Rovnako to funguje aj pri záhradných domčekoch pre deti. Drevené domčeky pre deti vydržia o niečo viac. Čo sa však plastových domčekov pre deti týka, tak tie by sme vám odporúčali aspoň počas letných horúčav umiestniť rovnako pod altánok alebo prístrešok. Slnko totižto z plastových domčekov vytiahne farbu a tie bude za krátky čas pôsobiť veľmi opotrebovaným a neatraktívnym dojmom.

Drevené záhradné altánky

Drevené altánky sú naozaj skvelým komponentom do každej záhrady. Zaistia vám príjemné posedenia s priateľmi či s rodinou alebo len pokojné vychutnávanie si rannej šálky kávy od jari až do jesene. Ak teda túžite po zaslúženom odpočinku v pohodlí vašej záhrady v obklopení čerstvého vzduchu, tak drevený altánok je presne to, čo potrebujete.

Čo vám drevený záhradný altánok dokáže zaručiť? Takýto drevený altánok spája hneď dva dôležité aspekty a to: estetickosť a praktickosť. Váš pozemok sa za pomoci dreveného altánku premení na rozprávkovú záhradu a vďaka jeho praktickosti si môžete užívať čerstvého vzduchu aj počas nepriaznivého počasia. Drevené altánky s atraktívnym dizajnom, ktoré budú dokonalo ladiť ku každej architektúre domu vás zaručene nikdy neomrzia.

Moderný záhradný altánok, ktorý neomrzí

Aprílový dážď, silné slnečné lúče ba dokonca ani nečakané búrky z tepla na vás neprídu. Teda ak sa pri posedení vonku ochránite pred rozmarmi počasia zastrešením v podobe záhradného altánku. Ak túžite po krásnom, praktickom a moderne vyzerajúcom altánku, tak rozhodne nemusíte siahnuť hlboko do vrecka. Altánok, ktorý bude spĺňať všetky tieto kritéria nájdete aj za výhodné ceny.

Ak ste náročnejší a túžite po dokonalo vyzerajúcom modernom altánku s elegantným vzhľadom, tak vás jednoznačne oslovia altánky, ktoré môžu dosahovať dĺžku až deviatich metrov. Pod takéto druhy altánkov sa dokonalo hodí krásne robustné záhradné posedenie.

Moderný podtón vaša záhrada získa aj vďaka záhradnému jazierko. Záhradné jazierka môžu slúžiť aj ako dokonalý pomocník na príjemné letné osvieženie, ale rovnako aj ako domov pre rybičky či vodné rastliny. Jazierka pôsobia naozaj luxusným a príjemným dojmom. Ak však máte doma deti, tak jazierka zvyšujú pozornosť, ktorú musíte deťom venovať pri ich strážení. Deti totižto veľmi rady skúmajú, a tak sa môže stať, že ich nevinné preskúmavanie sa môže zmeniť na katastrofu.

V altánku teplo a príjemne- altánky s krbom

Ak túžite po príjemných chvíľach strávených na čerstvom vzduchu aj počas chladnejších dní a nocí, tak altánok s krbom je ako stvorený pre vás.

Pozor však na nasledujúci fakt. Altánky sa zväčša vyrábajú z dreva, čo je veľmi horľavý materiál. Z tohto dôvodu nie je kombinácia dreveného prístrešku a krbu najbezpečnejšou. Aj z tohto dôvodu vám odporúčame venovať zvýšenú pozornosť bezpečnosti a v najlepšom prípade sa nepokúšať o konštrukciu altánku bez šikovných rúk kvalifikovaného majstra. Musia byť totižto splnené všetky prvky bezpečnosti.

Altánok s krbom a grilom je naozajstnou výhrou. Jedlo si môžete pripraviť priamo v takto riešenom altánku. Altánok s krbom vám prinesie pohodlnosť bez neustáleho zbytočného prenášania záhradných grilov.

Záhradný domček nesmie chýbať

Záhradný domček je praktická stavba, ktorá jednoznačne nesmie chýbať ani na tej vašej záhrade! Poďte sa s nami najskôr pozrieť na to, ako záhradné domčeky možno využívať:

  • optimálne a bezpečné uloženie záhradného náradia
  • víkendové chaty, chatky s altánkom alebo väčšou pergolou na príjemné posedenie
  • uskladnenie záhradného nábytku
  • malá dielňa pre domáceho kutila

Záhradný domček slúži teda ako skvelý pomocník, ale rovnako aj ako miesto, kde si môžete vychutnávať posedenia s priateľmi či s rodinou. Záhradné domčeky s mini kuchynkou sú však za mňa jednoznačne na vrchole. Takto zariadený záhradný domček vám vie ušetriť množstvo času pri letnom grilovaní. Nemusíte neustále behať domov a potom naspäť do záhrady. Skrátka si všetko pripravíte v záhradnom domčeku. Rovnako vám vie táto skutočnosť udržať vo vašej kuchyni, ktorú máte doma, vytúžený poriadok a do záhradného domčeka môžete prísť upratať kľudne až na druhý deň.

Komponenty do záhrady, pod ktoré sa môžete skryť za každého počasia sú naozaj viac než len žiadúcimi do každej jednej záhrady.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *