Enter your keyword

Vkusný záhradný nábytok za výhodnú cenu? Žiaden problém!

Vkusný záhradný nábytok za výhodnú cenu? Žiaden problém!

Kto z nás by len nemiloval príjemné leňošenie na záhrade či terase? Na čerstvom vzduchu je všetko úplne iné. Dej kníh je zrazu pútavejším. Učivo zo školy jednoduchším. Pitie kávy či pohárika vína príjemnejším. Konverzácie s priateľmi dlhšími. Na terase či záhrade jednoducho život naberá iný rozmer.

Nič sa nevyrovná príjemným chvíľam strávených na čerstvom vzduchu v objatí malebnej prírody Slovenska. Aby ste však takéto dychberúce a neopakovateľné momenty mohli prežívať, tak k tomu budete potrebovať v prvom rade záhradu alebo terasu. Tie sú kľúčom k súhre luxusu a oddychu. Nezabúdajte však na to, že bez čistoty a poriadku by sa vaša terasa či záhrada premenila skôr na komôrku chaosu. A nebudeme si klamať, chaos a neporiadok majú naozaj negatívny vplyv na psychiku človeka.

Krásna terasa či záhrada sa teda musí vytvoriť a následne udržiavať. Na každú terasu či záhradu jednoznačne patrí vonkajšie posedenie. To vám zaručí pohodlie o akom sa vám ani nesnívalo. Ku kráse vašej záhrade rozhodne pridá aj záhradné jazierko. Samozrejme, že rozhodnutie, či ho naplníte rybami alebo nie spočíva len na vašich pleciach. No vo veľa publikáciách je uvedené, že pohľad na plávajúce ryby vás dokáže plnohodnotne upokojiť.

Luxusný záhradný nábytok- srdce každej záhrady

Nie je nič krajšie ako dokonalo usporiadaná a čistá záhrada, na ktorej môžete tráviť dlhé letné večery. V objatí zapadajúceho slnka, ktorého jas sa bude odrážať z pohára osviežujúceho nápoja sa budete naozaj cítiť ako na luxusnej dovolenke. Prečo cestovať teda niekoľko tisícok kilometrov, keď pocit pompéznosti a nenahraditeľného oddychu môžete načerpať na záhrade vašej chalupy?

Záhradný nábytok nie je tvorený len posedením na záhradu. Rovnako môžeme hovoriť o záhradných lehátkach, kreslách, hojdačkách, skleníkoch, domčekoch, slnečníkoch, záhradných altánkoch a rôznych stojanoch. Samozrejme, že nie je potrebné mať každý jeden tento komponent na záhrade vašej chalupy. Ich kúpa závisí od vašich preferencií a požiadaviek.

K tým najzakladanejším zložkám záhradného nábytku patria stôl a stoličky. Veľmi obľúbené sú však aj záhradné hojdačky, či lehátka. Momentálne je veľkým trendom, tak zvané „záhradné vajíčko“. Vo všeobecnosti sa jedná o závesné kreslo, ktorého tvar pripomína vajíčko. Toto vajíčko je následné zavesené na kovovú konštrukciu. Vajíčko bývava zväčša z ratanu a na výber máte z rôznych farebných predvedení. K vajíčku nechýba ani výstelka v podobe pohodlných vankúšikov. Pri jeho kúpe si však dávajte pozor na to, či sa predáva toto závesné kreslo v tvare vajíčka spoločne so stojanom alebo je potrebné stojan dokúpiť zvlášť.

Záhradný nábytok pre deti a detské hry do záhrady pre najmenších

Nie je žiadnym tajomstvom, že deti sa chcú hrať a neustále niečo nové vymýšľajú. Skrátka, deti nikdy dlho nevydržia len tak sedieť. To ma privádza k otázke, že či deti vôbec oddychujú? Ak však chcete nachvíľku vypnúť hlavu a dopriať si aspoň pár nepatrných chvíľ ticha, tak vám jednoznačne odporúčame vybrať si z radu záhradného nábytku alebo detských hier do záhrady.

Inšpirujte sa – trendy záhradný nábytok

Záhradný ratanový set 1+6, OBSOR

button
Záhradný drevený set Carol  button

Záhradný 3-dielny ratanový set Aurek

button
Záhradná lavička Happy Green Classic button
Detský drevený domček Veranda s hojdačkou button

Deti rady napodobňujú dospelých a výnimkou nie je ani záhradný nábytok v prevedení vonkajšieho posedenia. Keď si teda chcete vychutnať príjemnú šálku kávy za chodu tých najpútavejších noviniek, tak v prvom rade treba zabaviť deti. Detský záhradný nábytok sa o to postará za vás.

Mimoriadne trendy sú momentálne drevené detské posedenia. Pričom stôl a stoličky sú vzájomne prepojené. Tým pádom môžeme hovoriť o vyššej stabilite záhradnej súpravy pre deti a teda rovnako aj o vyššej bezpečnosti pre vaše ratolesti.

Nezabúdajte na vonkajšie osvetlenie, ktoré sa bude hodiť práve aj k detskému záhradnému nábytku. Je predsa mimoriadne dôležité, aby ste mali svoje deti neustále pod dohľadom. Osvetlenie do záhrady pri záhradnom nábytku bude pôsobiť naozaj vkusne a len vyzdvihne celkovú atmosféru vašej záhrady.

Záhradná sedacia súprava je kľúčom k dokonalému pohodliu

Chcete sa na svojej záhrade cítiť ako na tej najluxusnejšej pláži? Láka vás dovolenková destinácia, ale tento rok to vyzerá tak, že to opäť nevyjde? Nemusíte hneď zúfať premeňte vašu záhradu na dovolenkovú destináciu vďaka neodolateľnej záhradnej súprave, ktorá je naozaj vďačnou súčasťou každej jednej záhrady. Spoločne s grilom do záhrady a luxusným priestorom na sedenia sa vaša záhrada stane horúcim kandidátom na letné gril party.

Zabúdať však netreba ani na povinné letné osvieženie, ktoré zaručene padne vhod počas horúcich letných dní. Pod pojmom letné osvieženie si okrem bazénov a vírivých vaní, môžete predstaviť rovnako aj kúpaciu kaďu. Kúpacie kade zoženiete dokonca aj s vykurovaním vody, čo vám zaistí, že vo vode sa budete môcť čvachtať aj počas chladnejších letných nocí, ba dokonca aj počas chladných jesenných dní. Nezabúdajte na to, že kaďu si môžete rovnako zaobstarať aj s vírivým systémom.

Pred samotným výberom záhradnej sedacej súpravy si dobre premyslite celkovú veľkosť daného produktu. Samozrejme, že tento parameter závisí od viacerých faktorov, akými sú napríklad: predpokladaný počet ľudí, ktorí budú záhradnú sedaciu súpravu využívať, veľkosť vašej záhrady, veľkosť plochy, ktorú ste ochotný obetovať pre záhradnú sedaciu súpravu. Záhradnú súpravu nájdete v rozličných farbách. Rovnako sú k nim pribalené vankúšiky.

Pri výbere vankúšov by som však osobne volila tmavšie farby. Pozor však na slnko. To vie nepríjemne potrápiť každú farbu a z čistej čiernej sa môže stať už o necelý týždeň staro pôsobiaca čierna farba. Odporúčame vám teda záhradnú sedaciu súpravu umiestniť napríklad pod záhradný altánok, aby ste sa vyhli predčasnému a zbytočnému opotrebovaniu.

Obľúbený ratanový záhradný nábytok

Ratan sa stal jedným z najpopulárnejších materiálov na záhradný nábytok za posledných pár rokov. Vedeli ste však o tom, že ratanový nábytok našiel svoje využitie už v starom Egypte? Dnes na trhu nájdete dva druhy ratanu.

 1. Prírodný ratan
 2. Umelý ratan

Poďte sa najskôr s nami bližšie pozrieť na ten prírodný typ ratanu. Nespracovaný ratan rastie v dažďových pralesoch. Na výrobu sa využívajú liany palmy Calamus rattan. Liany sa vysušia a potom sa z nich splieta nábytok, alebo ďalšie príslušenstvo do domácnosti.

Hlavné výhody prírodného ratanu:

 1. Skvelá ohybnosť
 2. Nízka hmotnosť
 3. Vysoká odolnosť

Nevýhody prírodného ratanu:

 1. Obmedzená odolnosť voči poveternostným podmienkam
 2. Obmedzená odolnosť voči dažďu
 3. Obmedzená odolnosť voči mrazu
 4. V skutočnosti nie je ekologickejším ako ratan umelý

záhradný nábytok

Ako druhý vám predstavíme práve umelý ratan. Umelý ratan sa vyrába z polyetylénu, z ktorého sa vytvárajú „liany“ podobné tým skutočným, ktoré sa používajú pri nábytku z prírodného ratanu. Kvalitný nábytok z umelého ratanu musí byť vypletaný ručne, aby boli zachované jeho unikátne vlastnosti. V nábytkárskom priemysle sa často kombinuje s kovom.

Výhody umelého ratanu:

 1. Bezúdržbovosť
 2. Odolnosť voči poveternostným vplyvom
 3. Odolnosť voči slnku
 4. Nestráca farbu a nebledne
 5. Nulová pravdepodobnosť rozpletania
 6. 100% recyklovateľný

Umelý ratan sa teda v konečnom dôsledku oplatí viac ako ratan prírodný. Ak ste však aj naďalej presvedčený, že nábytok z prírodného ratanu je to, čo v skutočnosti potrebujete, tak smelo do toho. Veď ako sa hovorí: „ Sto ľudí, sto chutí.“

Záhradný nábytok- lacno a výhodne

Kupovať vo výpredaji sa naozaj oplatí. Niekedy je veľká hlúposť kupovať záhradný nábytok počas letnej sezóny, kedy vás môže vyjsť naozaj až o niekoľko stovák drahšie ako po skončený letnej sezóny.

Inšpirujte sa – trendy záhradný nábytok

Záhradný rohový set so stolom ULLEHUSE

button

Závesné kreslo NOLAN NEW

button

Záhradná lavička ETELIA

button

Záhradný 3-dielny ratanový set

button

Závesné hojdacie kreslo – Hammock

button

Čo vám teda môžeme odporučiť? Naša rada je jednoduchá, no veríme, že aj užitočná. Záhradný nábytok si vždy vyhliadnite v dostatočnom predstihu. Popozerajte si rôzne online obchody (pozor na ich dôveryhodnosť), navštívte kamenné obchody. Jednoducho sa zamerajte na to, čo chcete.

Keď už nájdete záhradný nábytok, ktorý bude korešpondovať vašej predstave, tak nasleduje druhé kolo hľadania. Momentálne prichádza na radu výber online alebo kamenného obchodu s najlacnejším tovarom alebo inak povedané s najvýhodnejším zbožím.

Keď si vyhliadnete tovar v dostatočnom predstihu a stihnete ho kúpiť ešte pred začatím letnej sezóny, tak ste naozajstnými výhercami. Najlacnejšie záhradné komponenty budú, ale aj tak po skončení letnej sezóny. Ak vás teda kúpa záhradného posedenia neponáhľa a toto leto si ešte zvládnete užiť aj so starým posedením, tak rozhodne vydržte do jesene. Uvidíte, že vášho favorita v záhradnom sedení nájdete naozaj o poriadnu čiastku lacnejší.

Záhradný nábytok na terase nesmie chýbať

Terasa je miestom, kde sa dá nie len leto, ale aj každé jedno ročné obdobie prežiť ako tá najluxusnejšia dovolenka. Pôžitok z terasy za každého počasia vám dokáže zaručiť jedine použitie pergoly na terasu. Vďaka pergole bude nielen váš záhradný nábytok, ale dokonca aj vy chránení od priameho slnka počas letných horúčav, od jemného mrholenia počas aprílových zmien počasia.

Terasa bez záhradného nábytku, nie je terasou. Dávajte si však pozor na výber nábytku. Nie je dobré voliť príliš veľký a masívny záhradný nábytok na vašu terasu, ak je vaša terasa menších rozmerov. V takomto prípade by vaša terasa naozaj nepôsobila esteticky. Vždy je lepšie riadiť sa heslom: „Menej je niekedy viac.“

Záhrady a terasy sú skvelým miestom na relax, ale aj na užívanie si tínedžerských rokov plných zábavy. Nepremárnite pôžitok z vašej záhrady alebo terasy tým, že ju necháte spustnúť. Uvidíte, že čas a energiu, ktorú dáte do budovania, opráv, údržby vašej terasy alebo záhrady sa vám mnohonásobne vráti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *